Неймовірна ДНК

Масштабне дослідження розкриває дивовижний задум в ДНК людини

Дон Баттен
Переклад з англійської на російську: Олексій Калько (creationist.in.ua)
Переклад з російської на українську: Кужелева К., редактор: Кравець Д. (creacenter.org)
Эта статья доступна также на русском языке
Перекладено з дозволу creation.com

Присоединяйтесь к нам на Facebook!

Нажмите «Нравится», чтобы первыми узнавать о новых статьях

genome.gov

dazzling-dna

Масштабний дослідницький проект ENCODE відправляє ідею «сміттєвої» ДНК на смітник

Який чудовий час, щоб бути креаціоністом! Слідом за пілотними дослідженнями, опублікованими в 2007 р.,1 проект ENCODE (Encyclopedia of DNA Elements, Енциклопедія елементів ДНК) опублікував близько 30 статей за результатами другої фази. Як з'ясувалося, більша частина нашої ДНК функціональна, і це фактично знищує еволюційну ідею про те, що практично вся наша ДНК є «сміттєвою».

У дослідженні взяли участь більше 440 вчених в 32 інститутах, виконавши понад 1600 експериментів.2 Вони визначили, що більше 80% ДНК людини має якусь функцію, однак здебільшого ще потрібно з'ясувати, яку саме. Менше 2% ДНК кодують білки. Інша частина виявляється чимось схожим на величезну панель управління з мільйонами перемикачів, які включають і виключають гени, що кодують білки. І різні клітини мають різні налаштування перемикачів, оскільки вони вимагають активації різних частин ДНК.

Вебсайт журналу Discover повідомляє:3

«А що ж з іншими 20%? Можливо, вони також не сміттєві, як каже Еван Берні, провідний координатор досліджень проекту, і, як він сам себе називає, «головний котячий пастух». Він пояснює, що проект ENCODE розглядав лише (!) 147 типів клітин, а в тілі людини їх декілька тисяч. Певна частина генома може керувати геном в одному типі клітин, а в інших - ні. Якщо включити в дослідження кожну клітину, нові функції можуть виявлятися в неймовірних кількостях. «Ймовірно, що 80% перетворяться в 100%», говорить Берні. «Насправді, немає жодного довгого ланцюжка надлишкової ДНК. Метафора «сміттєва» не особливо придатна».
Менше 2% ДНК кодують білки. Інша частина виявляється чимось схожим на величезну панель управління з мільйонами перемикачів, які включають і виключають гени, що кодують білки.

Еволюції необхідна «сміттєва ДНК»

Навіть за найсприятливішими припущеннями еволюціоністи не могли пояснити більш ніж крихітну частину ДНК людини. Тому вони довгий час стверджували, що 97% ДНК або навіть більше є марними залишками еволюційного процесу - «сміттям». Навпаки, грунтуючись на передумові, що ми були створені розумним Творцем, «дивно влаштовані», креаціоністи вже давно ставили під сумнів ідею, що наша ДНК здебільшого марна. У 1994 році засновник журналу Creation, Карл Віланд писав: «Креаціоністи давно підозрювали, що ця «сміттєва ДНК» виявиться функціональною».4

Багатьом еволюціоністам не подобаються ці відкриття. Один з них написав у своєму блозі на сайті Scientific American, що він сумнівається в смерті сміттєвої ДНК і скаржиться на «суспільний збиток», заподіяний опублікуванням результатів проекту ENCODE.5 Збиток чому? Звичайно, не науці. Атеїзму? Вказавши три причини, чому еволюції необхідно велика кількість сміттєвої ДНК, він зробив висновок, що знаходження функції у 80% (і більше) ДНК повинна бути помилковою або перекрученою. Але ідея сміттєвої ДНК мертва, і цей блог лише показує, що еволюція повинна померти разом з нею.

Багатьом еволюціоністам не подобаються ці відкриття.

«Далеко до завершення»

Вчених чекає ще багато роботи, щоб визначити, що саме робить вся ця активна ДНК. Більша її частина безсумнівно буде дуже важливою, інші частини - менш. Це є грандіозним викликом. Генетик Рік Маєрс зазначив: «Нам ще далеко до завершення. Справедливо припустити, що це може тривати нескінченно».6


Эта статья доступна также на русском языке


Статті по темі (російською)

Видео по темі (російською)

Примітки та посилання:

  1. Див., Williams, A., Astonishing DNA complexity update, липень 2007р.; creation.com/dnaupdate
  2. Див. Огляд статей в Nature 489, 6 вересня 2012 р.
  3. Yong, E., ENCODE: the rough guide to the human genome, в блоге ‘Not Exactly Rocket Science’; blogs.discovermagazine.com/notrocketscience/2012/09/05/encode-the-rough-guide-to-the-human-genome/
  4. Wieland, C., Junk moves up in the world, Journal of Creation 8(2):125, 1994.
  5. Jogalekar, A., Three reasons why junk DNA makes evolutionary sense; blogs.scientificamerican.com/the-curious-wavefunction/2012/09/13/three-reasons-to-like-junk-dna, 13 вересня 2012 р.
  6. Nature 489, стор. 48.

ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ!

Наверх