Статті українською

Масштабный исследовательский проект ENCODE отправляет в мусорную корзину идею «мусорной» ДНК. Як з'ясувалося, більша частина нашої ДНК функціональна, і це фактично знищує еволюційну ідею про те, що практично вся наша ДНК є «сміттєвою».


Немає сумнівів в тому, що найвідомішим ученим 20-го століття був Альберт Ейнштейн (1879-1955). Сьогодні його ім'я є синонімом слова «геній». Більшость людей знайомі з його відомим рівнянням E = mc2 (хоча не кожен можен дати пояснення). Але навіть у Ейнштейна були свої наукові герої. Ким же захоплювався великий Ейнштейн? Напевно це були незвичайні вчені, якщо сам Ейнштейн був про них високої думки!


Більшість людей відчувають неприязнь до ос, а паперове гніздо, побудоване неподалік від житла людей, може принести велику неприємність. Крім того, багато людей мають алергію на укуси ос, що робить цих комах особливо небезпечними для таких людей. Багато людей бачать важливу і корисну роль в екосистемі їх «родичів» - бджіл, але задаються питанням, навіщо Бог створив таких шкідників, як оси. Але насправді оси також грають важливу екологічну роль.


На питання стосовно нашого походження (як все виникло) існує тільки два варіанти відповіді. Або Всесвіт виник сам по собі, або ні. Якщо він виник сам по собі, то має місце якась космічна еволюція, яка все пояснює. Якщо ж це не так, тоді повинен бути Творець. І третього не дано. Багато людей, схоже, впевнені в тому, що теорія еволюції ґрунтується на безпосередньому аналізі фактів, які зі всією очевидністю доводять реальність історичного процесу еволюції.

Чи так це насправді?


Еволюціоністи зазвичай стверджують, що гадана 98-ми процентна генетична схожість між людьми і шимпанзе є доказом їх походження від спільного предка. Креаціоністи висунули ряд заперечень з цього приводу. Однак, як в аргументах еволюціоністів, так і в типових відповідях креаціоністів неявно мається на увазі, що чим більша генетична схожість, тим вище ймовірність їх походження від спільного предка. Але чи обов'язково це так? Можливо, значна генетична схожість насправді є аргументом на користь розумного задуму?


Наверх